Polariseerimata kondensaatoreid kasutatakse vooluahelates, kus elektrienergia suund muutub, näiteks vahelduvvoolu süsteemides.Neil pole positiivset ega negatiivset külge, nii et saate neid mõlemal viisil ühendada.See teeb need suurepäraseks selliste asjade ja signaalide filtreerimise jaoks.Selles artiklis saate teada, kuidas need töötavad, kus neid kasutatakse ja kuidas valida õige.
Kataloog
Polariseerimata kondensaator on kondensaatori tüüp, mida kasutatakse elektrienergia hoidmiseks.Erinevalt polariseeritud kondensaatoritest pole sellel fikseeritud positiivset ega negatiivset külge, mis tähendab, et selle saab ühendada mõlemas suunas.See muudab selle kasutamiseks vahelduva voolu (AC) vooluahelates, kus elektri suund muutub edasi -tagasi.Neid kondensaatoreid leidub helisüsteemides, mootori vooluahelates ja signaali filtreerimisrakendustes.

Joonis 1: polariseerimata kondensaatori struktuur
See pilt näitab, kuidas polariseerimata kondensaator on seestpoolt üles ehitatud.Sellel on kaks lamedat metallist osa, mida nimetatakse taldrikuks, ja need asetatakse üksteise poole.Nende vahel on spetsiaalne materjal, mida nimetatakse dielektrikuks, mis ei lase elektril läbi minna, vaid aitab energiat salvestada.Mõlema otsa metallist juhtmeid nimetatakse juhtmeteks ja nad lasevad kondensaatoril vooluahelaga ühenduse luua.Kuna see kondensaator on polariseerimata, pole vahet, millisel viisil selle ühendate.See võib töötada vooluringides, kus elektri suund muutub.

Joonis 2: Polariseerimata kondensaatorid toimivad vooluringis
Polariseerimata kondensaatori sees on kaks taldrikut, mis hoiavad elektrilaengut.Pinge rakendamisel muutub üks plaat positiivseks ja teine negatiivseks.Vahelduvvooluahelates vahetavad voolu suuna muutumisel plaadid oma tasusid.Kuna määratud polaarsust pole, saab kondensaator selle muudatusega hakkama ilma kahjustusteta.See aitab DC -d blokeerida, võimaldades samal ajal vahelduvvoolu signaale läbi viia, ja seda saab kasutada ka signaalide silumiseks või filtreerimiseks sõltuvalt vooluringi kujundusest.
Saab kasutada vahelduvvooluahelates
Polariseerimata kondensaatorid on kõige paremini vahelduvvoolu (AC) rakenduste jaoks, kuna need töötavad sama, sõltumata voolu suunast.
Paindlik polaarsus
Neil pole positiivset ega negatiivset terminali, seetõttu saab neid paigaldada kummaski suunas, muutes vooluringi kujundamise ja paigaldamise lihtsamaks.
Kasulik signaali filtreerimisel
Need kondensaatorid filtreerivad heli- ja sidesüsteemides sageli müra või soovimatuid signaale.
Pikk eluiga
Võrreldes mõne polariseeritud kondensaatoriga, kipuvad sellised polariseerimata tüübid nagu kilekondensaatorid kauem kestma ja on aja jooksul stabiilsemad.
Ohutu pingete tagurdamiseks
Kuna pinge suund neid ei mõjuta, on need ohutumad vooluringides, kus pinge polaarsus võib muutuda.
Hea ühendamiseks ja lahutamiseks
Neid kasutatakse tavaliselt vahelduvvoolu signaalide ühendamiseks vooluringi etappide vahel või lahutamas elektriliinidest soovimatuid signaale.
Keraamilised kondensaatorid

Joonis 3: keraamilised kondensaatorid
Keraamilised kondensaatorid on väikesed osad, mis on valmistatud keraamilise materjaliga.Nad reageerivad kiiresti elektrienergia muutustele ja neid kasutatakse sageli vooluahelates müra vähendamiseks või signaalide püsimiseks.Need on tavalised seadmetes, mis kasutavad kõrgsageduslikke signaale.
Filmide kondensaatorid

Joonis 4: kilekondensaatorid
Filmi kondensaatorid kasutavad sees õhukest plastikust kilet.Need kestavad kaua ja saavad hakkama kõrgemate pingetega.Neid kasutatakse sageli energiaahelates, helisüsteemides ja mootori juhtimisseadmetes, kuna need töötavad hästi ja püsivad aja jooksul stabiilsena.
Paberkondensaatorid

Joonis 5: Paberi kondensaatorid
Paberi kondensaatorid on valmistatud paberikihtidega ja mõnikord on nende sees õli, mis aitab neil paremini töötada.Need on suuremad ja neid ei kasutata nii palju tänapäeval, kuid neid leidub endiselt mõnes vanemas või kõrgepinge seadmes.
Vilgas kondensaatorid

Joonis 6: MICA kondensaatorid
MICA kondensaatorid kasutavad looduslikku materjali nimega vilgukivi.Need on väga püsivad ja kaotavad väga vähe energiat.Neid kasutatakse vooluringides, mis peavad hästi töötama kõrgsageduslike signaalidega, näiteks raadiod.
Plastist kilekondensaatorid

Joonis 7: Plastist kilekondensaatorid
Plastist kilekondensaatorid kasutavad plastmaterjale nagu polüester või polüpropüleen.Need on usaldusväärsed ega muutu temperatuuriga eriti.Neid kasutatakse heli vooluahelates, ajasturingides ja süsteemides, mis parandavad elektrivoogu.
Helisüsteemid
Polariseerimata kondensaatoreid kasutatakse kõlarites ja helisüsteemides erinevate helisageduste juhtimiseks.Need aitavad heli selgemaks muuta, lastes teatud signaalidel teisi blokeerida.
Vahelduvvoolumootorid
Neid kondensaatoreid kasutatakse vahelduvvoolumootori vooluahelates mootori alustamiseks ja sujuvaks töötamiseks.Need töötavad hästi, kuna saavad suunda muudab elektriga.
Signaali filtreerimine
Paljudes elektroonikaseadmetes aitavad polariseerimata kondensaatorid signaali puhastada, eemaldades signaali soovimatu müra või lisaosad, mida pole vaja.
Toiteallikas
Neid kasutatakse toiteallika vooluahelate pinge silumiseks.See aitab seadet kaitsta ja hoiab võimsuse stabiilsena.
Ajakava
Mõned vooluringid peavad kontrollima, kui asjad sisse või välja lülituvad.Polariseerimata kondensaatorid aitavad ajastust hallata, laadides ja tühjendades kindla kiirusega.
Ventilaatori ja valgustid
Neid kasutatakse sageli laeventilaatorites ja heledates ballastides, et aidata voolu voolu juhtida ja jõudlust parandada.
Funktsioon
|
Polariseerimata kondensaator
|
Polariseeritud kondensaator
|
Polaarsus
|
Saab ühendada kummalgi viisil
|
Peab olema ühendatud õiges suunas
|
Praegune tüüp
|
Töötab nii AC kui ka alalisvooluga
|
Töötab ainult DC -ga
|
Tavalised tüübid
|
Keraamika, film, vilgukivi
|
Elektrolüütiline, tantaal
|
Tüüpiline kasutamine
|
Helisüsteemid, vahelduvvoolumootorid, signaali filtreerimine
|
Toiteallika filtreerimine, energia salvestamine
|
Pingekäitlemine
|
Hea madala ja keskmise pinge jaoks
|
Hea kõrgemate pingete ja suuremate jaoks
mahtuvus
|
Suurus (sama väärtuse jaoks)
|
suurem
|
väiksem
|
Eluiga
|
Stabiilsem ja kestab kauem
|
Võib aja jooksul kuivada või kuluda
|
Kumba peaksite valima?
Vajaliku kondensaatori tüüp sõltub teie vooluringist.Kui vooluring kasutab vahelduvat voolu (AC) või kui pinge suund muutub, on parem valik polariseerimata kondensaator.Neid kasutatakse sellistes asjades nagu helisüsteemid ja vahelduvvoolumootorid.Kui vooluring kasutab alalisvoolu (DC) ja vajab väiksema suurusega rohkem laadimist, on sobivam polariseeritud kondensaator.Neid kasutatakse sageli toiteallikates ja ajastusahelates.Enne selle valimist on vaja teada, millist voolu teie vooluring kasutab ja kui see vajab kondensaatori jaoks konkreetset suunda.
Madalam mahtuvusvahemik
Polariseerimata kondensaatoritel on polariseeritud võrreldes tavaliselt madalamad mahtuvuse väärtused.See muudab need vähem sobivaks rakenduste jaoks, mis vajavad suurt energiasalvestust.
Suurem füüsiline suurus
Suurema mahtuvuse saavutamiseks peavad polariseerimata kondensaatorid olema füüsiliselt suuremad.See võib võtta vooluahelatel rohkem ruumi.
Piiratud kasutamine alalisvooluahelates
Neid kondensaatoreid kasutatakse peamiselt vahelduvvooluahelate jaoks.Paljudes DC -rakendustes on tõhusamad polariseeritud kondensaatorid nagu elektrolüütika.
Madalam energiatihedus
Polariseerimata kondensaatorid salvestavad mõne polariseeritud tüübiga võrreldes vähem energiat suuruse kohta, muutes need teatud kujundustes vähem tõhusaks.
Sageduse piirangud
Mõned polariseerimata kondensaatorid ei pruugi väga kõrgetel sagedustel hästi toimida, mis võib piirata nende kasutamist konkreetsetes signaalitöötluse ülesannetes.
Polariseerimata kondensaatorid on paljudes vahelduvvooluahelates kasulikud, ohutud ja hõlpsasti kasutatavad.Need aitavad parandada heli, juhtimismootoreid ja puhtaid signaale.Ehkki need on suuremad ja madalama mahtuvusega, on nad väga usaldusväärsed.
Jaga seda postitust