20. novembri õhtul avaldatud avalduses kinnitas Indoneesia tööstusministeerium, et on saanud Apple'i uusima investeerimispakkumise, mis sisaldab plaane luua lisaseadmete ja komponentide tootmisüksus.Indoneesia tööstusminister Agus Gumiwang Kartasasmita blokeeris oktoobris iPhone 16 müügiloa ja peab korraldama kohtumise neljapäeval, 21. novembril, et arutada ettepanekut.
Tööstusministeeriumi pressiesindaja Febri Hendri Antoni Arif teatas teates, et koosolek annab märku ministri avatusest Apple'i investeerimiskohustustele.
Oktoobris blokeeris tööstusministeerium iPhone 16 müügiloa, viidates Apple'i kohaliku tütarettevõtte PT Apple Indonesia ebaõnnestumisele vastata nõudele, et 40% nutitelefoni komponentidest toodetakse kohapeal.
Lisaks on Apple ministeeriumi andmetel investeerinud oma arendaja akadeemia kaudu Indoneesias ainult 1,5 triljonit IDR (umbes 95 miljonit dollarit), jäädes alla 1,7 triljonit IDR -i.Sarnastel põhjustel on Indoneesia keelanud Google'i pikslitelefonid ka ebapiisavate investeeringute tõttu.
Need meetmed on endise presidendi Joko Widodo juhtimisel strateegiate jätk.Aastal 2023 keelas Indoneesia Hiina edasiliikumise omanduses oleva Tiktoki, et kaitsta oma jaemüügisektorit madala hinnaga Hiina valmistatud kaupade eest.See viis edasiliikumise investeerimiseks 1,5 miljardit dollarit ühisettevõttesse Indoneesia Goto Groupi e-kaubanduse haru Tokopediaga.
Apple ei tegutse Indoneesias eraldiseisvaid tehaseid.Nagu enamikul rahvusvahelistel ettevõtetel, teeb ta koostööd kohalike tarnijatega komponentide või valmistoodete tootmiseks.Indoneesiasse investeerides võiks Apple saada suurema juurdepääsu riigi umbes 278 miljonile tarbijale, kellest enam kui pooled on alla 44 -aastased ja entusiastlikud uue tehnoloogia kasutuselevõtmisest.